Stavební plány
Natarské oázy s plány (kdo ví, proč se jim říká oázy, když to jsou normální vesnice)
· Zhruba 14 dní po nasazení natarů do hry se objeví vesnice s plány, zpravidla se objeví tam, kde široko daleko není žádná vesnice natarů.
· Vesnice s plány mají stejnou obranu jako klasická natarská vesnice a také jich je 13.
· Stojí v ní jen pokladnice a asi 15 úkrytů.
· Lze ji normálně přebrat Senátorem/Kmenovým vůdcem/Náčelníkem.Ale je v ní běžná spotřeba obilí a vesnici s 15ti úkryty, bez jiných budov, těžko k něčemu někdo potřebuje.
Transport (přebrání) plánu:
· V okamžiku útoku musí stát pokladnice lvl10 (nemusí stát při vyslání útoku ani při návratu hrdiny s plánem) a nesmí v ní být už jeden plán uložen
· Plán nelze někam poslat – i v rámci aliance nebo dokonce i jen vlastních vesnic se plán musí krást (musí jít hrdina normálním útokem)
· Jakmile je plán přebrán hrdinou, který se vrací domů, lze už s plánem pracovat jako by byl v pokladnici (=lze dát stavět div)
· hrdina může umřít hlady při návratu,ale to je hodně nepravděpodobné
pravidla pro potřebné počty plánů:
· Pro nakliknutí stavby divu 1-49 musí stavitel vlastnit 1 plán (buď musí být ve vesnici a nebo ho musí nést vlastní hrdina do vesnice)
· pro nakliknutí stavby divu 50-100 musí stavitel vlastnit 1 plán a druhý plán musí vlastnit člen stejné aliance (mohou to být dva stavitelé a pak se dají stavět dva divy nad 50. lvl jen se 2 plány)
· pokud stavitel vlastní dva plány, nepočítá se to jako druhý plán pro pravidlo lvl divu 50+
obrana plánu:
Jsou dvě základní taktiky STĚHOVÁNÍ a BETON.
Stěhování:
Plán cestuje mezi vesnicemi, nejen stavitele, ale i spoluhráčů v okolí. Žádný útok nesmí dorazit na vesnici kde je plán, vždy je nutné plán odnést dřív než dorazí útok.
+ není potřeba obrana ani obilí na její výživu
– náročná logistika
– velká spotřeba pokladnic
– selhává v případě masivních kobercových útoků na všechny vesnice
Beton:
Vesnice s plánem se zabetonuje stabilní obranou a v případě očekávaných problémů se doplní obrana. Obvyklá obrana se pohybuje mezi 60-150k pěchoty.
+ skoro bez starostí
– blokuje obilí a obranné jednotky co by mohly být na divu
– prolomitelné velkými útoky
pozn. já měl beton 560k a plán mi ukradli, jak je barvitě popsáno v kronice
Zbývá třetí taktika, NENAPADNUTELNÁ … to proto, že nepřítel nemá šanci plán ukrást i kdyby se rozkrájel na kostičky. Bohužel je tak náročná, že ji snad skoro nikdo nepoužil…
Nenapadnutelná:
Je to v podstatě taktika stěhování, jen přivedená k dokonalosti (eliminuje problém selhávání v případě masivních kobercových útoků)
· Využívá se základního principu, že katy musí k vesnici s plánem nejdřív dojet, aby mohli vystřelit :-)
· Takže tedy založíme si vesnici, vyzlatkujeme během půl hodiny všechny potřebné budovy, vytrénujeme jízdního hrdinu, pošleme ho pro plán, dozlatkujeme pokladnici, po přebrání naklikneme lvl divu, než se vrátí s plánem do vesnice naklikneme do fronty druhý lvl divu a hned potom už může být plán odstěhován ke spoluhráčům, vesnici si vykatujeme (smažeme z mapy) a vytrénujeme nové osadníky, další den nás čeká stejné kolečko.
+ 100% jistota udržení plánu
+ není potřeba ŽÁDNÁ obrana
+ osadníky na zakládání lze trénovat každý den v natarské ;-)
– časově náročné
– náročné na logistiku surovinového zásobování stavěné vesnice
– náročné na logistiku časového plánování a přesnost jejího dodržení (transport plánu z vesnice se často posílá dřív, než vůbec hrdina přebere plán apod.)
– spotřeba zlatek asi tak 80 na jedno kolečko(vesnici) … zde bych připomněl, že se dá pokladnice bourat zlatkama
31. 10. 2008 v 9.38
naprosto nenapadnutelný je mýt stavební plán na cestách u hrdiny…kde hrdina je vyslán krást ještě než je plán přinesen do vesnice..cesta přes mapu může myt stovky hodin..další hrdina je poslán ukrást ukradený plán ..na vteřinui přesně a plán je opět na stovky hodin na cestách..chce to ale alinanci rozlezlou po celý mapě
6. 1. 2011 v 17.22
Rada bych věděla jak se ten stavební plán myje ??? A nerospije se ten plán když ho tak pořád myješ ??
1. 4. 2011 v 16.31
A ta cesta musí být umytá?? :-)
3. 4. 2011 v 21.24
Někdo ho myje, někdo s ním hraje. :-)
27. 7. 2011 v 8.06
vyskusajte Sypkomer (Obilator) – http://www.sypkomer.sk